Павле се од своје пете године активно бави спортом. Први његов избор био је АИКИДО- борилачка вештина у којој је такмичећи се постизао запажене резултате: освајао је 1,2.и 3.места на Републичком нивоу.
Кошарку је почео да тренира у 6.разреду у КК „Пробаскет“ у Прокупљу, а од 2017.је члан КК“ Нибак“ из Ниша.
Павле је постепено савлађивао све кошаркашке потезе и кораке, редовно је тренирао и успеси су се низали. Сваке године је учествовао на турнирима, на такмичењима, како индивидуалним ( шутеви за 2 и 3 поена,слободна бацања) , тако и екипним и свуда и увек постизао запажене резултате.
Учествовао је на Међународном турниру у Грчкој где је са екипом
КК“ All Star“ из Лесковца освојио 3.место,
На Међународном турниру у Врњачкој Бањи проглашен ја за MVP, најбољег играча кампа на позицији бека.
На Међународним такмичењима на Власини 2018.и 2019.г.освајао је прва места у индивидуалним такмичењима у вештинама, шутевима и у такмичењу 1 на 1.
Сви ови и још многи Павлови успеси били су разлог да постане члан Репрезентације Региона југоисточне Србије, па је тако на најбољи начин представљао себе и клуб, али и школу и град из кога долази.
На РТС кросевима три пута је освојио 2.место- у 5, 6.и 7.разреду.
На школском општинском такмичењу у кошарци у 7.разреду екипно 3.место, а у 8.разреду 2.место.
Осим што је најбољи спортиста ове генерације, Павле је одличан ђак, носилац Вукове дипломе, тако да је поред напорних свакодневних тренинга и утакмица, успевао да изврши све школске обавезе, а био је учесник и многих ваннаставних школских активности.
Поносни смо на Павла и на то што је нашу школу представљао на многобројним такмичењима и желимо му да у животу увек игра квалитетно, на било ком пољу, и да увек да свој максимум.
Павле је упоран, амбициозан и посвећен кошарци, тако да се надамо да ће се за њега тек чути у свету кошарке и спорта.
Драгана Петровић,
одељењски старешина 8/3
Као свестрано дете од првог разреда основне школе учествовао је на литерарним конкурсима и представма које је спремала његова учитељица. Већ од четвртог разреда почиње да се такмичи из математике где све до седмог разреда осваја једно од прва три места на Општинском и Окружном такмичењу. Учествовао је и у такмичењима из математике Кенгур и Мислиша где је остварио запажене резултате..
Од петог разреда креће са такмичењима из биологије и српског језика,а од шестог разреда и из физике, где бележи учешћа на републичким такмичењима.
Истакао се као рецитатор, па је и на општинском такмичењу рецитатора освајио 3.место.
Поред учествовања у ваннаставним активностима,представама и приредбама где је представљао своју школу на Ризници талената, осваја 3.место играјући у фолклору.
Налазио је времена и за спорт те тако из стоног тениса бележи учешће на Републичком такмичењу .
Стефан је више пута у току свог школовања био биран за председника одељенске заједнице од стране својих другова јер је показао велику одговорност и осећај за вођство . Поред тога што је улагао времена за учење, налазио је време и за спорт,тренирао је фудбал, играо кошарку и фолклор.
Стефана одликују дружељубивост,амбициозност,упорност,искреност и духовитост. Себе види као будућег министра у Влади Србије тако да ми једва чекамо да испуни своју жељу и обећање.
Одељенски старешина
Славица Стојановић Цака
Мина Стајковић је најбољи пример ученичког ангажовања у свим културним и спортским јавним наступима школе, њено лице у презентацији секцијских и ваннаставних садржаја.
Од најмлађег узраста успешно учествује на општинским и окружним смотрама рецитатора, а у осмом разреду, након првог места у округу, одлази на Републичку смотру у Ваљеву.
На Међуокружној смотри дечијег драмског стваралаштва у Лебану, осваја са ансамблом прву награду за најбољу представу, али и прву награду за најбољу женску улогу, те пласман на републичку смотру. Њен драмски таленат допринео је и да школа уђе у финале Ризнице талената у Нишу и освоји престижно признање.
Све четири године у вишим разредима неуморно ради у новинарској секцији и стварању нових бројева школског часописа, који у том периоду добија две прве републичке награде.
У истом том периоду успешно реализује пројектни програм Читајући фреске у низу подпројектних активности из српског, историје и ликовног.
Ангажовање у Креативној радионици одвело је Мину и на Републичку смотру ученичких задруга, чији смо домаћин били.
Мина се посебно истиче и у спортским дисциплинама. Учествује на три републичка такмичења: два пута у гимнастици, једном у футсалу. Високом републичком пласману у гимнастици претходила су прва екипна и појединачна места на нижим нивоима такмичења.
Као активиста подмлатка Црвеног крста и представник у Ђачком парламенту, подстицала је хуманитарни и друштвени живот школе.
Одељенски старешина
Милка Тошић
Јовану су од малена привлачиле природне науке и области које оне изучавају, па је из тих предмета била врло активна у жељи да сазна и научи што више. Такође је волела и језике. Остварила је велики број одличних резултата на разним такмичењима.
Ученик је свој такмичарски пут базирао на природним наукама и спорту. Математику је заволео код учитељице и такмичио се до 8. разреда. Од 6. разреда математици се прудружује и физика. Из ових предмета је остварио завидне резултате на општинском и окружном такмичењу.Одељенски старешина
Горица Динић
Не памти се да је нека генерација била јака толико да изнедри два ђака генерације. То се десило у школској 2015/2016.год. са генерацијом осмака рођених 2001.године.
Из мноштва вуковаца и одличних ученика, издвојиле су се две ученице које су потпуно заслужено поделиле титулу ђака генерације. То су Милица Булатовић и Даница Цветковић, ученице VIII/3.
Милица Булатовић је представљала школу у најбољем светлу на разним пољима- и у наставним и у ваннаставним активностима.
Учествовала је на општинским и окружним такмичењима из: српског језика (Књижевна олимпијада), биологије, хемије, географије;
пет пута је била учесник Републичког такмичења „Шта знаш о саобраћају“;
с подједнаким успехом огледала се и у спорту-: одбојци, малом фудбалу за девојчице, рукомету, стоном тенису, одбојци. Спорт је њена велика љубав. Активно се бави фудбалом тако да је члан женске кадетске фудбалске репрезентације Србије.
Учествовала је и на такмичењу хорова; била је и члан драмске секције на енглеском језику и имала запажене улоге у представама: „Romeo and Juliet“, “The next generation“ и „Аli baba and the 4 thieves“, која је на 6.драмском фестивалу у Новом Саду освојила 3.место.
Била је ангажована и на јавним часовима из српског и енглеског језика и биологије, учествовала на светосавским приредбама, добитник је наградног путовања на Крф поводом Видовданског литерарног конкурса Удружења Топличана.
Била је председник Ђачког парламента као ученик 8.разреда.
Милица је ведра,насмејана и духовита, несебична и пожртвована, искрена и племенита, праведна и емотивна, амбициозна и упорна, тако да верујемо да с пуним правом може бити узор ученицима који стреме успеху.
Даница Цветковић име је добила по звезди Даници, звезди која најјаче и најтоплије сија.
Даница је слепа од рођења, али чињеница да не може да види, од ње је направила великог борца, борца који не посустаје ни пред једном препреком. У ствари, преперке су за њу изазов на којима гради успехе.
Даница је једино дете, једини ђак, једина особа која је у Прокупље и у Топлички округ донела Светосавску награду Министарства просвете, награду која се додељује за унапређење образовно-васпитне праксе и развој научних достигнућа у области образовања и васпитања. Она је једна од 17 овогодишњих добитника од 246 предложених.
Од првог до осмог разреда била је беспрекоран ученик.
Освајала је прва места на такмичењима за слепе; била је члан школске драмске секције на енглеском језику и глумила у представама: : „Romeo and Juliet“, “The next generation“ и „Аli baba and the 4 thieves“. Певала је у школском хору и у Дечијем хору Дома културе. Учествовала је на јавним часовима из српског,енглеског и француског језика.
Даница воли језике и мисли да ће јој бављење језиком бити животно опредељење, а та њена љубав и посвећеност српском језику доказала се у резултатима на такмичењима из српског језика и језичке културе од 5.до 8.раз. Наиме, два пута је учествовала на Републичком такмичењу у Тршићу, а у осмом разреду је освојила одлично 3.место, чиме је још једном доказала да је Светосавска награда дошла у праве руке.
Даница је омиљена другарица, увек спремна да помогне другима, она је та од које су очекивали и добијали помоћ на контролним и писменим задацима, била је председник одељенске заједнице, члан Ђачког парламента.
Даница је радознала, храбра, упорна и истрајна. Даница је посебна и једниствена.
Ана је први ђак генерације који се може подичити учешћем на четири републичка такмичења и освојеним републичким пласманима. Такмичила се из српског језика у две дисциплине, из граматике и књижевности. До републичких такмичења довела су је увек прва места на нижим нивоима такмичења. На Републичком такмичењу из књижевности (Књижевној олимпијади у Сремским Карловцима) освојила је два пута 2. место (шк. 2013/14. и 2014/15). На републичком такмичењу дечијих драмских аматерских позоришта, глумила је у представи која је добила две награде. Победник је многих државних и међународних првенстава у каратеу. Била је председник Ђачког парламента као ученица VIII разреда.
Изузетно талентована, вредна, посвећена и несебична, предводила је све школске активности и била узор својим вршњацима. За следеће генерације, Ана је изазов који треба досећи.
Сара Динић је четвороструки учесник републичких такмичења из српског језика у генерацији у којој, осим ње, није било републичких такмичара из овог предмета. Два пута је била на Републичкој смотри рецитатора у Ваљеву (у 4. и 5. разреду), на Републичком такмичењу из језика и језичке културе у Тршићу и на Књижевној олимпијади у Сремским Карловцима (оба у 8. разреду). Није било додатног рада или секције у којој није била најбоља. Играла је у школској представи „Мали принц“, која је награђена на Међуокружном такмичењу у Лебану. Глуму је наставила да учи и ван школе, у позоришту „Дадов“ у Београду, на чијем је уписном конкурсу прошла.
Колико је свестрана, показују освојена прва три места на општинском и окружном такмичењу из групе природних предмета: биологије, физике и математике. Напоредо је ишла и у музичку школу. Била је матица свих школских приредби, било као извођач или као водитељ. Учествовала је на многим јавним чсовима, посебно из астрономије.
Сем успеха у савлађивању школског програма и ваннаставних активности, Сара се истицала храброшћу и доследношћу.